MENOY
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Στο 95' ο Αστέρας Ρεθύμνου νίκησε τον Ποσειδώνα

0

Ο Ρότζεν έχει δώσει στο 30' το προβάδισμα στον Αστέρα, ενώ για τον Ποσειδώνα είχε ισοφαρίσει στο 42' ο Βλαστός με δεξί σουτ.

Ο αγώνας:

9’ Ο Βελονάκης στο πρώτο σουτ του ματς, με την μπάλα να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

11’ Ο Βελονάκης μέσα από την περιοχή πασάρει στον ξεμαρκάριστο Κλειδή, με την προβολή του τελευταίου να περνάει ελάχιστα άουτ, στην πρώτη κλασική ευκαιρία της ομάδας μας.

12’ Ο Βλαστός βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Παπαδάκη, με τον έμπειρο πορτιέρο να αποκρούει με τα πόδια.

15’ Ο Ρότζεν με φανταστικό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στη συμβολή των δοκών.

26’ Ο Ρότζεν σουτάρει έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

28’ Ο Ρότζεν τη σέντρα, με τον Ψυχουντάκη να κάνει την κεφαλιά η οποία πέρασε ελάχιστα άουτ.

30’ Ο Χατζηπαράσχος σκάβει την μπάλα υπέροχα βρίσκοντας τον Ρότζεν, ο οποίος με φοβερό πλασέ κρέμασε τον τερματοφύλακα για το 1-0.

33’ Το 7 σε πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, με τον Παπαδάκη μα διώχνει σε κόρνερ.

38’ Ο Άννι με απευθείας εκτέλεση φάουλ αναγκάζει το τέρμα να διώξει δύσκολα σε κόρνερ.

41’ Ο Πλεύρης βγάζει μόνο του από δεξιά τον Βλαστό, ο οποίος με σουτ στη δεξιά γωνία του Παπαδάκη ισοφαρίζει σε 1-1.

42’ Ο Βελονάκης με ατομική προσπάθεια έφτασε μέσα στην μικρή περιοχή όπου πλάσαρε πιεζόμενος, με το τέρμα να αποκρούει δύσκολα.

72’ Σούταρε ο Ρότζεν από πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στα σώματα.

74’’ Στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα μετά από γύρισμα του Βελονάκη από δεξιά.

90’ Ο Ρότζεν το γυριστό μέσα από την περιοχή, με τον Δρανδάκη να μπλοκάρει.

90’+ Ο Μαραθιανός σούταρε από πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα πάνω στη γραμμή.

90’+ Ο Ρότζεν βγάζει τη σέντρα, με τον Μαραθιανό να σκοράρει με κεφαλιά στην τελευταία φάση του αγώνα για το 2-1.

Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Ψυχουντάκης, Ρότζεν, Μαραθιανός, Μελαδάκης, Αντωνόπουλος, Βελονάκης (78’ Χατζηάδης), Άννι, Κλειδής (17’ λ.τ. Χατζηπαράσχος), Γερωνυμάκης (73’ Τζαγκαράκης), Χατζηκωνσταντίνου.

Ποσειδώνας Γερανίου (Στέλιος Κοζανίδης): Δρανδάκης, Παυλάκης, Φαλιδάκης, Στελίκος, Σεομπάνου, Σπανίδης, Πετρογιαννάκης, Πλεύρης, Βλαστός, Αποστολάκης (73’ Χρυσανθίδης), Νικολακάκης (88’ Κούσμινας).