MENOY
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Νικητής στο ντέρμπι της Σοχώρας ο Αστέρας Ρεθύμνου κόντρα στο Πέραμα

0

Και οι δύο ομάδες είχαν στην συνέχεια ευκαιρίες να σκοράρουν με την ομάδα του Αστέρα Περάματος να έχει δοκάρι στο 81' με τον Σκουλούδη.

Αναλυτικά ο αγώνας:

10’ Ο Γύπαρης βγήκε τετ α τετ από πλάγια θέση μετά από ωραία πάσα του Άννι σουτάροντας από κοντά με τον Νικηφόεο να αποκρούει. Στη συνέχεια της φάσης ο Κλειδής έπιασε ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, με τον Νικηφόρο να αποκρούει ξανά.
11’ Ο Σκουλούδης σουτάρει με τον Παπαδάκη να αποκρούει σωτήρια.
12’ Ο Μυρθιανός σουτάρει απευθείας το φάουλ με τον Παπαδάκη να αποκρούει σε κόρνερ.
31’ Σουτ του Γύπαρη η μπάλα ψηλά άουτ.
40’ Ο Ρότζεν βγάζει υπέροχη κάθετη στον Κλειδή, ο οποίος με ωραίο πλασέ γράφει το 1-0.
59’ Ο Ρότζεν με ωραία προσπάθεια από αριστερά πάσαρε στον Τάκα, ο οποίος έπιασε αμέσως το σουτ, με τον Νικηφόρο να αποκρούει σε κόρνερ.
60’ Από κόρνερ του Ρότζεν ο Μελαδάκης έπιασε την κεφαλιά ανενόχλητος, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ.
64’ Ο Μαραθιανός έκανε το σουτ από πολύ μακριά, με τον Νικηφόρο να αποκρούει σε κόρνερ.
65’ Ο Ρότζεν εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Μελαδάκη να χάνει μοναδική ευκαιρία με κεφαλιά.
72’ Ο Ρότζεν σουτάρει με τον Νικηφόρο να αποκρούει σε κόρνερ.
77’ Ο Βελονάκης σκοράρει, με τον διαιτητή να το ακυρώνει, χρεώνοντας επιθετικό φάουλ.
81’ Ο Σκουλούδης με κεφαλιά από κοντά σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Παπαδάκη.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δασκαλομαρκάκης, Συργούνη, Βαρβαντάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Μαραθιανός, Ρότζεν, Κλειδής, Μελαδάκης, Γύπαρης (86’ Τζαγκαράκης), Αντωνόπουλος, Άννι (71’ Βελονάκης), Τάκα (84’ Σαββάκης), Ψυχουντάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Μ. Στεφανάκης): Νικηφόρος, Τουρνάκης, Κουδουνάκης, Μεταξάκης (78’ Μουσκάι), Δροσάκης, Αντιασβίλι, Μυρθιανός, Σπανουδάκης, Ρηγάκης, Σκουλούδης (90’+ Παπαγιαννάκης), Μοσχονάς (46’ Κατσαμάς).