MENOY
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Νικηφόρο ξεκίνημα για την Ακαδημία Ρεθύμνου

0

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και το δεκάλεπτο να τις βρίσκει ισόπαλες με (14-14).

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου η Ακαδημία έχοντας πρωταγωνιστή τον Σειραγάκη πήρε το προβάδισμα και το ημίχρονο την βρήκε μπροστά με (34-29).

Το ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και στην επανάληψη με την Ρεθυμνιώτικη ομάδα να φτάνει την διαφορά ακόμα και σε διψήφια διαφορά (49-39).

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στους τρεις πόντους (51-48) όμως ο Φοβάκης με καλάθι και φάουλ "έσβησε" τις οποίες ελπίδες για νίκη είχε η ομάδα των Χανίων.

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 34-29, 49-39, 61-53

Ακαδημία Ρεθύμνου (Γιώργος Παπαδογιαννάκης): Πριναράκης 13 (3), Σειραγάκης 19 (1), Φοβάκης 9 (1), Κυδωνάκης 2, Τερζάκης 5 (1), Δουλγεράκης 6, Μπιρλιράκης 1, Καψαλάκης 2, Παπαδάκης 2, Ξενίδης 2, Διγενής.

Χανιά BC (Γιάννης Θεολογίτης): Μακρίδης 5 (1), Πρωτοπαπαδάκης 11, Μπασιάς, Σκέμπι 1, Καφτάνης 4, Σίνος 7, Μαραθάκης 2, Κολιόπουλος 3, Ρεντινιώτης 10, Κουκάκης 9 (2), Κόης 1.