ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Εντυπωσιακό πέρασμα από την Σοχώρα για τον Άρη

0

Ο αγώνας:

3’ Αυτογκόλ του Κλειδή με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ (0-1).

16’ Τετ α α τετ του Τάκα από πλάγια θέση, πλάσαρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

31’ Σουτ του Γύπαρη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

38’ Ο Κουταλάς σε τετ α τετ απέκρουσε σωτήρια ο Παπαδάκης.

40’ Κόρνερ του Ροτζεν, ο Μελαδάκης έπιασε την κεφαλιά από ευνοϊκή θέση μέσα από την μικρή περιοχή, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

45’+ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρότζεν απο τα 35μ., με την μπάλα να έχει πορεία στο «παραθυράκι», με τον Χνάρη να αποκρούει εντυπωσιακά στην τελευταία φάση του ημιχρόνου.

50’ Ο Ρότζεν εκτέλεσε το φάουλ, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα από το αριστερό δοκάρι.

52’ Ο Βελονάκης χάνει μοναδική ευκαιρία με κεφαλιά μετά από σέντρα του Αντωνόπουλου.

56’ Ο Βελονάκης και πάλι απείλησε μέσα από την περιοχή πλασάροντας ελάχιστα άουτ.

58’ Ο Γαβαλάς εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία της άμυνας μας, με τον πρώτο να πλασάρει εύστοχα από κοντά για το 0-2.

66’ Νέα ευκαιρία με τον Βελονάκη, η κεφαλιά που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ.

77’ Σουτ του Ματαραγκάσι μπλόκαρε ο Παπαδάκης.

79’ Ο Χατζηάδης χάνει μοναδική ευκαιρία, καθώς δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα όσο ήθελε για να την στείλει στα δίχτυα μέσα από την μικρή περιοχή.

80. Ο Χατζηάδης σούταρε μέσα από την περιοχή με τον Χνάρη να μπλοκάρει.

83’ Ο Δασκαλάκης απείλησε από δεξιά με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ.

88’ Ο Αντουράκης Μ. στην αντεπίθεση με σουτ από αντεπίθεση έγραψε το 0-3.

90’ Ο Κλειδής σούταρε έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι διαιτητές: Κετεσίδης, Καλυβιανάκης, Βαρβαντάκης.
Αστέρας Ρεθύμνου (Ηλίας Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Χατζηκωνσταντίνου (81’ Σαββάκης), Ρότζεν, Γερωνυμάκης (70’ Χατζηπαράσχος), Κλειδής, Μελαδάκης, Γύπαρης, Αντωνόπουλος, Άνι (81’ Μιχαηλίδης), Τζαγκαράκης (46’ Βελονάκης), Τάκα (70’ Χατζηάδης).
Άρης Ρεθύμνου (Άρης Παπαδάκης): Χνάρης, Χρυσαφόπουλος, Αντουράκης Σ., Δασκαλάκης, Χασιώτης, Περίφανος, Κουταλάς (72’ Αντουράκης Μ.), Καψαλάκης, Σηφακάκης, Ματαραγκάσι (85’ Ναθαναηλίδης), Γαβαλάς (63’ Ζότο).