ΡΕΘΥΜΝΟ

Socca World Cup: Χάλκινη η Ελλάδα μετά το 2-1 επί της Μολδαβίας

0

Σπουδαία επιτυχία για την Ελλάδα στο Socca World Cup 2019 καθώς στον μικρό τελικό επικράτησε με 2-1 της Μολδαβίας με τον Θανασάϊ να πετυχαίνει δυο γκολ, το δεύτερο στις καθυστερήσεις και να δίνει τη νίκη και το μετάλλιο στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.

Η Ελλάδα βρέθηκε να παίζει στο μικρό τελικό μετά την ήττα της την Κυριακή το μεσημέρι από τη Ρωσία με 3-2.

Στη μάχη για την τρίτη θέση η Ελλάδα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ μετά από ωραία επίθεση και πλασέ του Θανασάϊ στο 18'.

Οι Μολδαβοί έφεραν στο ματς στα ίσια στο 23' με τον Μιχάι αλλά η Ελλάδα κυνήγησε μέχρι τέλους τη νίκη και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε το γκολ της νίκης και πάλι από τον Θανασάϊ μετά από μπαλιά από τα αριστερά και προβολή του επιθετικού της Ελλάδας.