Η Φλόγα Ρουστίκων πρωταθλήτρια Β' ΕΠΣΡ

0

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ με τον Χατζηκωνσταντίνου μετά από ασίστ του Τσουμάγκα στο 4ο λεπτό αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν πριν τελειώσει το ημίχρονο στο 37' με αυτογκόλ του Σωτηρόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Ρούστικα μπήκαν πιο δυνατά και έκαναν την ανατροπή στο 55' με τον Σακελαρίδη και το τελικό 1-3 από τον Καλλιτσουνάκη μετά από ασίστ του Σακελαρίδη στο 70ο λεπτό όπου και εξασφάλισε τη νίκη και το πρωτάθλημα.

Η Φλόγα τερμάτισε στην 1η θέση με 39 βαθμούς μετά από 16 αγώνες, ενώ η Άση Γωνιά έμεινε στη 2η με 34β. και ακολουθούν Η Α.Ε.Π. με 31 και τα Γεράκια Γερανίου με 12 Β. όπου και συμπληρώνουν την πρώτη 4αδα.

Έτσι η Φλόγα κατέκτησε το πρωτάθλημα και πήρε και την άνοδο για την μεγαλύτερη κατηγορία τη Α'ΕΠΣΡ.