Δόξα Πλατανέ- Ερμής Ζωνιανών 3-4: Μεγάλο διπλό για τον Ερμή με Αγγλικό σκορ

0

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:

3’ Ο Νούρτσε εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0.
20’ το 7 του ερμη εκανε το σουτ με τον παλιερακη να αποκρουει.
22’ Ο Κασαπάκης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Παλιεράκη για το 1-1.
38’ Ο Κιόρρι εκμεταλλεύεται τις κόντρες μετά από φάουλ και με προβολή από κοντά κάνει το 1-2.
45+ Ο Μπαξεβάνης έβγαλε τον Καργάκη απέναντι από την αντίπαλη εστία και με ωραίο πλασέ ισοφάρισε σε 2-2
50’ Ο Σεφουλλάι βγάζει έξυπνη μπαλιά πίσω από την πλάτη της άμυνας, με τον Μπαξεβάνη να μην προλαβαίνει να «τσιμπήσει» την μπάλα και να απειλήσει τον τερματοφύλακα.
52’ Ο Χιώτης σούταρε από κοντά, μετά από αντεπίθεση, με τον Παλιεράκη να αποκρούει προσωρινά και τον Κιόρρι να παίρνει το «ριμπάουντ» για το 2-3.
63’ Σέντρα σουτ του Καργάκη, με τον τερματοφύλακα να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.
70’ Ο Σκουτέλης στην αντεπίθεση πέρασε 3 παίκτες, σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε αόυτ.
72’ Ο Μπαξεβάνης με έξυπνο πλασέ από πλάγια δυσκόλεψε τον τερματοφύλακα, ο οποίος πέταξε την μπάλα σε κόρνερ.
84’ Ο Χριστοδούλου με ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-4.
88’ Ο Μπαξεβάνης μετά από ωραία αντεπίθεση βρέθηκε μέσα στην μικρή περιοχή και με σουτ μείωσε σε 3-4.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δασκαλομαρκάκης, Λιοδάκης, Αγαλιώτης.
ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Μ. Δεληγιαννάκης): Παλιεράκης, Βαρδουνιώτης (86’ Λάριος), Νούρτσε (73’ Σεφουλλάι Μ.), Μιχελιδάκης, Ξενοκαλάκης, Μαγιάφας, Δελήμπασης Στ. (77’ Θωμάκος), Καργάκης, Μαγάκης, Σεφουλλάι, Μπαξεβάνης.
ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Δ. Χωματάς): Κασσωτάκης, Κασαπάκης, Σκουτέλης, Κιόρρι, Παπαδομιχελάκης (62’ Μαργέτας), Παρασύρης, Βελιβασάκης, Χριστοδούλου, Χιώτης, Ζερβός, Παπαδάκης (85’ Αποστολάκης).