Αρμένοι- Αστέρας Ρεθύμνου 0-4: Διπλασίασε τις νίκες του ο Αστέρας, χωρίς νίκη οι Αρμένοι

0

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

2’ Ο Χατζηπαράσχος από κοντά πλασάρει για το 1-0.

23’ Έπειτα από κόρνερ και λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα, ο Κλειδής γράφει το 0-2.

26’ Ο Γύπαρης βγαίνει τετ α τετ με τον Αποστολάκη, πλασάροντας σωστά για το 0-3.

56’ Ο Αντωνόπουλος τη σέντρα ο Γύπαρης έπιασε την κεφαλιά αμαρκάριστος, με τον τερματοφύλακα να απομακρύνει σε κόρνερ.

58’ Ο Γύπαρης σε τετ α τετ, με το σουτ που επιχειρεί να βγαίνει λίγο άουτ.

64’ Δεύτερη κίτρινη ο Γερωνυμάκης, με τον Αστέρα Ρεθύμνου να μένει με 10 παίκτες.

76’ Έπειτα από ωραία κούρσα του Τάκα από αριστερά, πάσαρε στον Χατζηάδη μέσα στην περιοχή, με τον τελευταίο να βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι, έπειτα από ωραίο πλασέ.

85’ Ο Χατζηάδης πιάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, με τον Σκουλούδη να μπλοκάρει.

87’ Σουτ του Ρότζεν έξω από την περιοχή, με τον Σκουλούδη να μπλοκάρει ξανά.

90’+ Ο Ρότζεν κάνει σπουδαία ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και ενώ βρέθηκε απέναντι από το τέρμα δεν λάθεψε, γράφοντας το 0-4.

90’+ Ο Αντωνόπουλος έπιασε ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, με τον Σκουλούδη να αποκρούει.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γρύλλης, Δασκαλομαρκάκης, Αγαλιώτης.

ΟΦΑ (Τριχάκης): Αποστολάκης (70’ Σκουλούδης), Κριτσιώτης (62’ Ξένος), Κολυβάκης, Αναγνωστάκης, Κουνδουράκης, Βαβουράκης, Τσόλας, Βογιατζάκης, Τάρε, Κόντη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ηλίας Ασπρομάτης): Γαγάνης, Ρότζεν, Γερωνυμάκης, Κλειδής, Μελαδάκης, Γύπαρης, Αντωνόπουλος, Άννι (62’ Σαββάκης), Τάκα, Χατζηπαράσχος (62’ Χατζηάδης), Μιχαηλίδης.