Δόξα Πλατανέ- Ε.Α.Π. 4-2: Πρώτη νίκη για την Δόξα στα Μισίρια

0

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:

9’ Ο Ξενοκαλάκης το πρώτο σουτ μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.
12’ Ο Αποστολάκης στην πλάτη της άμυνας με σουτ κάνει το 0-1.
17’ Σουτ του Ξενοκαλάκη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
18’ Ο Μαγάκης το σουτ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
20’ Σουτ από τον Μαγιάφα η μπάλα ψηλά άουτ.
32’ Ο Καργάκης βγάζει τη σέντρα από δεξιά με τον Σεφουλάι  να ισοφαρίζει σε 1-1 με ωραίο γυριστό σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή.
36’ Ο Καργάκης πιάνει το σουτ, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
40’ Ο Σ. Δελήμπασης από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή σουτάρει, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
43’ Ο Αποστολάκης σουτάρει με τον Πολιουδάκη να μπλοκάρει.
50’ Ο Σ. Δελήμπασης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι 2-1.
54’ Ο Καργάκης βγάζει τη σέντρα από αριστερά, με τον Μαγάκη να μην μπορεί να ευστοχήσει από πολύ κοντά.
59’ Ο Δελήμπασης το συρτό σουτ από πλάγια αριστερά, με τον Τριποδιανό να βγάζει δύσκολα την μπάλα άουτ.
62’ Ο Νάσκοφ σουτάρει από πλάγια θέση, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
68’ Όμορφο «1-2» του Καργάκη με τον Νάσκοφ, με τον τελευταίο να σκοράρει με εξαιρετικό σουτ από πλάγια αριστερά για το 3-1.
84’ Κόρνερ του Σπυριδάκη, ο Τσακάλι με ωραίο σουτ από το σημείο του πέναλτι μείωσε σε 3-2.
86’ Ο Νούρτσε σουτάρει, με τον Τριποδιανό να αποκρούει και στη συνέχεια της φάσης ο Καργάκης με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα για το 4-2.
90’ Ο Κόκκαλης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, με τον διαιτητή να το ακυρώνει για επιθετικό φάουλ.
91’ Ο Μ. Σεφουλάι έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να βγαίνει λίγο άουτ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σταυρουλάκης Ρ., Λιοδάκης, Βαρβαντάκης.
ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Μιχάλης Δεληγιαννάκης): Πολιουδάκης, Βαρδουνιώτης, Σκαλιδάκης (46’ Νάσκοφ, 91’ Σεφουλάι Μ.), Δελήμπασης Αλ. (46’ Θωμάκος), Μιχελιδάκης, Ξενοκαλάκης, Μαγιάφας, Δελήμπασης Σ., Μαγάκης (73’ Νούρτσε), Καργάκης (89’ Κοσκινάς), Σεφουλάι Ο.
ΕΑΠ (Φίλιππος Μουρτζανός): Τριποδιανός, Μαυρής, Κόκκαλης, Μαγαράκης (69’ Βροντάκης), Τζαγκαράκης, Μάλτσι, Παπανδρέου, Χαραλαμπάκης (69’ Σταυριδάκης), Ποθουλάκης Π. (46’ Σπυριδάκης), Ιμπραχίμ, Αποστολάκης (46’ Τσακάλι Ι.).