ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Το πάλεψε αλλά λύγισε από τον Γιούχτα ο Ρεθυμνιακός

0

O αγώνας:

στο 2ολεπτό ο Βασίλης Πλουσής έκανε σέντρα-σουτ ο  Κοκκαλάς όμως κατάφερε να διώξει.

Στο 15' ο Ρεθυμνιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν ο Αντιασβίλι βρέθηκε  τετ-α-τετ με τον Κόλλια αλλά αστόχησε.

Εφτά λεπτά αργότερα ο Χαλκιαδάκης έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι του Κόλλια.

Δύο λεπτά μετά την συμπλήρωση του πρώ ημιώρου, οι Αρχανιώτες είχαν τεράστια ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ. Ο Γερακιός μετά από κόρνερ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κοκκαλά από πολύ κοντά με το 0-0 να παραμένει.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Σφυρογιαννάκης σούταρε με τον Κοκκαλά να διώχνει με τα πόδια.

Ένα λεπτό αργότερα  ο Σφυρογιαννάκης έκανε  εξαιρετική ενέργεια και έγραψε το 1-0 για τον Γιούχτα.

Ο Ρεθύμνιακος έψαξε την ισοφάριση ωστόσο ένα σουτ του Δελήμπαση στο 60΄ λεπτό έφυγε ψηλά άουτ.

Η ομάδα του Ρεθύμνου έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 83' , όταν ο  Καλλιτσουνάκης γύρισε παράλληλα στον Φράγκο, όμως ο τελευταίος από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Ο Γιούχτας έφτασε σε δεύτερο γκολ στο 86' με προβολή του  Μαυροειδή ο οποίος νίκησε απο κοντά  τον Κοκκαλά.