Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του ΟΦΗ για τη ΡΕΑ

0

Από την αρχή τα κορίτσια του Νίκου Κυριακόπουλου έδειξαν τις ορέξεις του και στο 33' η Μπετανκούρ άνοιξε το σκορ για το 0-1, ενώ η

Ο αγώνας: Κουτρή στο 83ο λεπτό έδωσε την νίκη στην Ρεθυμνιώτικη ομάδα. Για τον ΟΦΗ είχε ισοφαρίσει η Ριμπάνσκα με κεφαλιά στο 59'.

8’ Εκτέλεσε το κόρνερ η Μαρκουτσά, με τη Χατζηγιαννίδου να μην προλαβαίνει την τελευταία στιγμή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

11’ Η Μαρκουτσά σε ατομική ενέργεια από δεξιά, σουτάρει αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

17’ Η Μπετανκούρ εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, με την τερματοφύλακα να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

20’ Η Ποστόλ βγήκε σε τετ α τετ, με την Κούντου να απομακρύνει τελευταία στιγμή.

25’ Δυνατό σουτ της Μαρκουτσά έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει άουτ.

33’ Η Κούντου κάνει το βολέ, με την Μπετανκούρ να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και με όμορφο πλασέ έγραψε το 0-1.

37’ Η Κοτσάκι σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την τερματοφύλακα μπλοκάρει.

56’ Η Δαφέρμου εκτέλεσε το κόρνερ, με την Μπετανκούρ να σουτάρει στο οριζόντιο δοκάρι.

59’ Το 4 τη σέντρα το 20 με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

83’ Η Κουτρή εκμεταλλεύεται την κόντρα και βρέθηκε μπροστά από την τερματοφύλακα και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 1-2.

Διαιτητές: Κυριακίδης, Σιγανός, Καφεσάκης.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 33’ Μπετανκούρ, 83’ Κουτρή.

ΟΦΗ (Σ. Μαματζάκης): Ζαχαρίου, Παπακωσταντή, Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβυζάκη (46΄Κουκουλάκη), Τοπάλ, Κυδωνάκη, Καραλουκά (85' Σηφάκη), Ποστόλ (77' Αεράκη), Χαμαλίδου, Ριμπάνσκα.

ΡΕΑ (Ν. Κυριακόπουλος – Α. Πλατής): Κούντου, Χατζηγιαννίδου, Σμιλίκοβιτς, Βορριά, Κιαχίδου, Κοτσάκι, Εράσο, Μαρκουτσά (84’ Μανωλίτση), Δαφέρμου (87’ Καραμουσαδάκη), Μπετανκούρ, Κουτρή.