Νίκησε 4-2 η Δόξα την Επισκοπή Κ20

0

Φιλικό παιχνίδι διεξήχθη σήμερα στα Μισίρια ανάμεσα στην Δόξα Πλατανέ και την Επισκοπή Κ20, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 4-2.

Και οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν παίκτες αλλά και σχήματα, ενόψει των επαγγελματικών τους υποχρεώσεων.

Η Δόξα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 1ο λεπτό με τον Δελήμπαση άνοιξε το σκορ. Στο 18' το σκορ ήταν ήδη 3-0, ενώ Τζωρτζινάκης και Πεγκίνι πέτυχαν τα γκολ των φιλοξενούμενων που δεν κατάφεραν να απειλήσουν.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

1’ Ο Δελήμπασης Σ. με σουτ έξω από την περιοχή γράφει το 1-0, με ασίστ Μπαξεβάνη.

5’ Ο Μπαξεβάνης επιχείρησε τη σέντρα από αριστερά με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0.

10’ Ο Σ. Δελήμπασης βρήκε υπέροχα τον Ματαραγκάσι, ο οποίος με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

18’ Ο Α. Δελήμπασης με κεφαλιά έγραψε το 3-0, μετά από κόρνερ του Καψαλάκη.

22’ Ο Καφετζής βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του απέκρουσε ο Πολιουδάκης.

17’ Όμορφη ανάπτυξη από δεξιά για τη Δόξα, με τον Σουμπασάκη να λαμβάνει τελευταίος την μπάλα αλλά το σουτ του πέρασε κόρνερ.

32’ Ο Λέκα έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, με τον Πολιουδάκη να διώχνει σε κόρνερ.

37’ Ο Τζωρτζινάκης μειώνει σε 3-1 με τακουνάκι, έπειτα από ασίστ του Κανανάι.

44’ Ο Καραγιαννάκης Π. έπιασε δυνατό σουτ, αλλά απέκρουσε ο…

46’ Χρυσαφόπουλος από δεξιά σε ατομική ενέργεια, έβγαλε μόνο του τον Μπαξεβάνη, ο οποίος αστόχησε από πολύ κοντά.

54’ Ο Ματαραγκάσι επιχείρησε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι.

55’ Ο Πεκίνι από αριστερά σούταρε, με τον Μαθιουδάκη να αποκρούει σε κόρνερ.

56’ Ο Μεργέμογλου δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Μαθιουδάκη, διώχνοντας ξανά σε κόρνερ.

67’ Ο Λέκα έπιασε δυνατό σουτ, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

70’ Ο Ματαραγκάσι με ατομική ενέργειά, ξεκινώντας από το κέντρο, έφτασε ως την αντίπαλη περιοχή και με ωραίο πλασέ έγραψε το 4-1.

78’ Ο Πεγκίνι με σουτ μείωσε σε 4-2.

ΔΟΞΑ ΠΛΑΤΑΝΕ (Δεληγιαννάκης – Παπαδάκης): Πολιουδάκης, Μιχελιδάκης, Α. Δελήμπασης, Χρυσαφόπουλος, Καψαλάκης, Ματαραγκάσι, Σ. Δελήμπασης, Μ. Κοσκινάς, Μπαξεβάνης, Σουμπασάκης, Σούρσος.

Έπαιξαν επίσης: Ξενοκαλάκης, Μαθιουδάκης, Παλάσσης, Ανυφαντάκης, Βαρδουνιώτης, Φραντζεσκάκης, Ρ. Κοσκινάς.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ Κ20 (Καραντάθας): Μπερέτης, Νιόρας, Κοτζαμπασίδης, Παπαπαναγιώτου, Καραγιαννάκης Α., Λέκα, Τραϊτοράκης, Τζαμτζίου, Καφετζής, Τζωρτζινάκης, Κανανάι.

Έπαιξαν επίσης: Καραγιαννάκης Π., Πεγκίνι, Μεργέμογλου, Καραδάκης, Τζουγανάκης, Τσαγλιώτης, Αλεξάκης.