Ανατροπή και νίκη για τον Αστέρα στο Μελιδόνι

0

Στο πρώτο 15 λεπτό ο Αστέρας ήταν αυτός που προσπάθησε να έχει κατοχή και κυρίως με τους Σιόρε, Αντωνόπουλο και Ρηγάκη να είμαι αυτοί που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων για να δημιουργήσουν κάτι καλό. Σε μια φάση όπου έγινε λάθος στο κέντρο, ο Τάλως βγήκε στην αντεπίθεση και με τον Κόκκαλη έκανε το 1-0.

Στη συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν όρεξη για να δώσουν γρήγορο ρυθμό και 7 λεπτά μετά το γκολ, ο Αστέρας ισοφάρισε με φοβερό μονοκόμματο σουτ από τον Γύπαρη.

Στην αρχή του δεύτερου μέρους ο Κόκκαλης και πάλι με δυνατό δεξί σουτ έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους αλλά δύο λεπτά αργότερα μετά απο εκτέλεση σε φάουλ του Ρότζεν, ο Μαραθιανός ισοφάρισε σε 2-2.

Την νίκη για τον Αστέρα μας έδωσε ο Ρότζεν στο 70ο λεπτό με δυνατό αριστερό σουτ, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Τάλως Μελιδονίου: Βογιατζιδάκης, Κουτσάκης, Χασιώτης, Βασάκης, Ψωμάς, Σπυριδάκης, Σωπασής Γ., Σωπασής Β., Βαρδάκης, Χαριτάκης, Κόκκαλης

Αστέρας Ρεθύμνου: Παπαδάκης, Μαραθιανός, Μελαδάκης, Σουλεάδης, Αντωνόπουλος, Σιόρε, Άννι, Ρότζεν, Ρηγάκης, Κλειδής, Γύπαρης