Συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής αφού η 3η αγωνιστική θα διεξαχθεί εμβόλιμα την Παρασκευή 31 Μαρτίου και το Σάββατο 1 Απριλίου 2017. Η ομάδα του KIDO για την συνέχεια του πρωταθλήματος αδυνατεί να συμμετάσχει και έτσι οι ομάδες που θα έπαιζαν αντίπαλες θα κερδίζουν στα χαρτιά τον αγώνα με σκορ 3-0.
Η Ομάδα του ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Τα αποτελέσματα στον 1ο όμιλο για την 4η αγωνιστική είχαν ως εξής:
RETHYMNO SOCCER CLUB | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 1-6 |
PORTO BELLO | ΠΑΛ. ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ | 4-3 |
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 1-5 |
ενώ ρεπό είχε η ομάδα PLATANOS TOURS
Οι ομάδες του 1ου Ομίλου συμμετείχαν με τους εξής:
RETHYMNO SOCCER CLUB- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 1-6
RETHYMNO SOCCER CLUB: Πλατής Α., Δρίτσας Ε., Δημούδης Γ., Κολυβάκης Α., Μπαραδάκης Β., Σπανουδάκης Α., Καλογεράκης Δ., Πατητάρας Α., Πλατής Γ., Φουρναράκης Γ., Κουτάκης Κ., Βαρούχας Ν., Καλαίτζάκης Μ.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μπακόπουλος Ι., Γεωργαλής Φ., Ραπτάκης Χ., Παπαδάκης Χ.,
Φανουργάκης Α., Αργυρόπουλος Α., Σταρράς Σ., Πετροπουλάκος Σ.,
Μοράκης Α., Κουρμούλης Γ., Δεβεράκης Δ.
PORTO BELLO -ΠΑΛ. ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ 4-3
PORTO BELLO: Τρουλινός Ο., Καρυλάκης Σ., Μαρκουλιδάκης Ν., Ξηράκης Γ., Λυρώνης Γ., Ανυφαντάκης Κ., Ασπρομάτης Η., Παπαδάκης Μ., Τσιμπούκας Μ., Νικολακάκης Θ., Xhera A.
ΠΑΛ. Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ: Πετράκης Ν., Καραμπάλιος Β., Καλογεράκης Ι., Σκουλούδης Ν., Παυλάκης Χ., Περισάκης Ν., Μαραβελάκης Γ., Γιορταμάκης Ι., Petrov I., Boglayev S., Πελαντάκης Α., Χουρδάκης Σ.
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ- ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1-5
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Αντωνάκης Γ., Αντωνίου Μ., Βερτούδος Π., Γκιγκλάς Κ., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Παναγιωτάκης Π., Καπετανάκης Δ., Μεργέμογλου Α., Κοκοτσάκης Σ., Λεντζάκης Ι, Παλλάσης Σ., Παρασύρης Κ., Σκουλουφιανάκης Ι.
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Αντωνίου Ι., Λαδάκης Μ.,Μπουχλάκης Ι., Ευαγγέλου Μ., Γιαννούτσος Ι., Σταρράς Σ., Βάμβουκας Ε., Ξενάκης Ε., Τζενεβράκης Γ., Αποστολάκης Σ.
Η Βαθμολογία του 1ο Όμιλο έχει ως εξής:
A/A | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Ν | Ι | Η | ΓΚΟΛ | Δ/Τ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | PORTO BELLO* | 2 | 2 | 0 | 0 | 11-6 | 5 | 6 |
2. | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 3 | 2 | 0 | 1 | 14-12 | 2 | 6 |
3. | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | 3 | 2 | 0 | 1 | 8-8 | 0 | 6 |
4. | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 3 | 1 | 1 | 1 | 7-8 | -1 | 4 |
5. | RETHYMNO SOCCER CLUB* | 2 | 1 | 0 | 1 | 8-8 | 0 | 3 |
6. | ΠΑΛ. Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ | 3 | 0 | 1 | 2 | 6-8 | -2 | 1 |
7. | PLATANOS TOURS* | 2 | 0 | 0 | 2 | 4-8 | -4 | -3 |
Υ.Σ: Η ομάδες με * έχουν κάνει το ρεπό τους.
Τα αποτελέσματα στον 2ο όμιλο για την 4η αγωνιστική είχαν ως εξής:
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | 1-2 |
ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ | ΕΘΝΙΚΟΣ | 0-4 |
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | ΚΟΡΜΟΣ | 8-2 |
ENTER THE WEB | KIDO | 3-0 α,α |
Οι ομάδες του 2ου Ομίλου συμμετείχαν με τους εξής:
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΠΑΝΘΗΡΕΣ 1-2
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Φουντεδάκης Γ., Ξερουδάκης Σ., Κανλής Κ., Πρικάκης Ν.,
Κολυβάκης Ι., Γεωργακάκης Σ., Κουκουμπεδάκης θ., Λαζίδης Δ., Παπαδομιχελάκης Ι., Κιαγιάς Κ., Κωνσταντουδάκης Ε.
ΠΑΝΘΗΡΕΣ: Begaj G., Δακαναλάκης Σ., Κυλάφης Φ., Μανωλούδης Ι., Μαραγκουδάκης Ι., Gerbi L., Hysotoci B., Χαλεπλής Β.
ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ- ΕΘΝΙΚΟΣ 0-4
ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ: Διαμαντάκης Μ., Αλεξάκης Ν., Αποστολάκης Ι., Κιουρτσιδάκης Ν., Κουγιεντάκης Ε., Κωνσταντινίδης Π., Σερλής Ε., Σταματάκης Γ., Τζουρμπάκης Μ., Φασουλάς Ν., Χατζηδάκης Ι., Χριστονάκης Μ., Χόμπης Χ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Σταγάκης Ε., Αλεξάκης Γ., Καραδάκης Α., Τζαγκαράκης Λ.,
Αντωνογιωργάκης Ε., Χατζημανώλης Ι., Τσουπάκης Α., Κακλαμάνος Ε.,
Πατράκης Γ., Αποστολάκης Θ.
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- ΚΟΡΜΟΣ 8-2
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Κανακάκης Α., Παπαγιαννάκης Ε., Ροδινός Ε.,
Μαθιουδάκης Σ., Πετρογιαννάκης Ν., Δρουδάκης Μ.Γ., Κοροβέσης Ι.,
Ηλιάκης Ε., Αρχοντάκης Ζ.
ΚΟΡΜΟΣ: Τσουκαλάς Ε., Φυρογένης Κ., Δρυγιαννάκης Γ., Μαραγκουδάκης Κ.,
Gjoka F., Παραδεισανός Σ., Μυστράκης Ε., Λελεδάκης Δ., Σταγάκης Μ., Γυπαράκης Β.
ENTER THE WEB - KIDO 3-0 α,α
Η Βαθμολογία του 2ο Όμιλο έχει ως εξής:
A/A | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Ν | Ι | Η | ΓΚΟΛ | Δ/Τ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΕΘΝΙΚΟΣ | 3 | 3 | 0 | 0 | 16-4 | 12 | 9 |
2. | ENTER THE WEB | 3 | 3 | 0 | 0 | 9-2 | 7 | 9 |
3. | ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 3 | 2 | 0 | 1 | 16-8 | 8 | 6 |
4. | ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ | 3 | 2 | 0 | 1 | 6-6 | 0 | 6 |
5. | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-6 | -2 | 3 |
6. | Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | 3 | 1 | 0 | 2 | 10-10 | 0 | 3 |
7. | ΚΟΡΜΟΣ | 3 | 0 | 0 | 3 | 7-23 | -16 | 0 |
8. | KIDO | 3 | 0 | 0 | 3 | 5-14 | -9 | 0 |
Για την συνέχεια του πρωταθλήματος θα διεξαχθεί εμβόλιμα η 3η Αγωνιστική με τις παρακάτω αναμετρήσεις σε 1ο και 2ο όμιλο ως εξής:
Στον 1ο Όμιλο για την 3η αγωνιστική :
ΗΜΕΡΑ | ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ | ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 31/03/17 | 21:15 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ | PLATANOS TOURS |
ΣΑΒΒΑΤΟ | 01/04/17 | 19:00 | ΑΡΜΕΝΩΝ | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 07/04/17 | 21:15 | ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ | RETHYMNO SOCCER CLUB | PORTO BELLO |
Το ρεπό της θα κάνει η ομάδα ΠΑΛ. Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ
Ενώ στον 2ο Όμιλο για την 3η αγωνιστική :
ΗΜΕΡΑ | ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ | ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 31/03/17 | 21:15 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ |
-//- | 31/03/17 | 21:15 | ΠΑΡΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ | ΚΟΡΜΟΣ | ENTER THE WEB |
ΣΑΒΒΑΤΟ | 01/04/17 | 19:00 | ΑΡΜΕΝΩΝ | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ |
Το ξεκούραστο τρίποντο θα πάρει η ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ με
3-0 σκορ έναντι της ομάδος του KIDO που αποσύρθηκε.
Για την 5η Αγωνιστική την επόμενη εβδομάδα θα γίνουν οι αναμετρήσεις:
Στον 1ο Όμιλο
ΗΜΕΡΑ | ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ | ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ | 03/04/17 | 21:00 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ |
-//- | 03/04/17 | 21:00 | -//- | PLATANOS TOURS | PORTO BELLO |
ΤΡΙΤΗ | 04/04/17 | 21:00 | ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ | ΠΑΛ. ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ | RETHYMNO SOCCER CLUB |
Το ρεπό της θα κάνει η ομάδα των ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ
Στον 2ο Όμιλο
ΗΜΕΡΑ | ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ | ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ |
ΤΡΙΤΗ | 04/04/17 | 21:00 | ΠΑΡΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ | ENTER THE WEB | ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ |
ΤΕΤΑΡΤΗ | 05/04/17 | 21:00 | ΜΙΣΙΡΙΩΝ | ΕΘΝΙΚΟΣ | Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ |
-//- | 05/04/17 | 21:00 | ΜΙΣΙΡΙΩΝ | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | ΚΟΡΜΟΣ |
KIDO-Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 0-3 α,α