rethemnos-sprite

Νίκη για τους Cretan Kings, έχασε η Ακαδημία

ΡΕΘΥΜΝΟ Cretan Kings - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 65-48

Χάρις στο πολύ καλό δεύτερο δεκάλεπτο οι Ρέθυμνο Cretan Kings πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη κόντρα στην Αναγέννηση.

Ο Θεοδωρίδης ήταν ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης, ενώ οι Κούμουλος και Τσαρούχας ακολούθησαν στο σκοράρισμα.

Το μοναδικό μελανό σημείο της αναμέτρησης ήταν ο τραυματισμός του Κούμουλου στο 3ο δεκάλεπτο, όπου θα τον αφήσει για ένα μικρό διάστημα έξω.

Διαιτητές: Καμπίτσης- Νικολιδάκη

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-13, 20-2, 17-17, 16-16

ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS (Δημήτρης Μητρόπουλος): Θεοδωρίδης 21(4), Κούμουλος 17(2), Μανετάκης, Μαραυγάκης 6, Κωνσταντινίδης 2, Ζουμπουλάκης 2, Λαγουδάκης 6, Ασουμανάκης , Ασμαργιαννάκης , Βέλιου, Φωτάκης 2, Τσαρουχάς 9(1).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Σηφάκης): Μαυρίκος 2, Ντιντάκης, Κολαρετάκης 2, Σταματάκης 12(1), Καλογεράκης 12, Σπυριδάκης 5, Δράγασης, Κουτσουραδής, Μπελεφάντης 12, Φραγκιαδάκης 3, Αλετράς,

Ηρόδοτος- Ακαδημία 72-41

Η Ακαδημία Ρεθύμνου πλήρωσε το πρώτο και τελευταίο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 72-41. Οι παίκτες του Παπαδογιαννάκη προσπάθησαν να ξαναπούν στον αγώνα, έφτασαν να κάνουν την ανατροπή και να περάσουν μπροστά στο σκορ (28-30), όμως στη συνέχεια έμειναν από δυνάμεις,  τελευταία περίοδο έγραψε 23-10 και έτσι γνώρισαν την ήττα.

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Χρυσός

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-4, 12-14, 16-13, 23-10

Ηρόδοτος (Νασούφης): Σταθάκης 6(1), Νασιούδης, Γεωργιάδης, Λεφής 18(2), Αποστολίδης 6, Γρύλλης 14(2), Πρωτογεράκης, Αναστασάκης 17(2), Γκουτσίδης 8(1), Κυρίτση 3(1), Μανουκάκης.

Ακαδημία Ρεθύμνου (Παπαδογιαννάκης): Κυδωνάκης 1, Ζαμπετάκης, Σκανδάλης, Σαρειδάκης 18, Τσικριτέας – Μελιάδης, Παπαδάκης, Δουλγεράκης 6, Αναστασιάδης, Κοροβέσης, Σειραγάκης 6, Γιάννης 7, Πριναράκης 3.