Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την διεξαγωγή της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής στην Α’ ΦΑΣΗ(Ομίλων). Χαρακτηριστικό της τελευταίας αγωνιστικής των Ομίλων ήταν ότι δεν διεξήχθησαν 2 αγώνες(PORTO BELLO- ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ & PLATANOS TOURS- ΠΑΛ. ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ) εξαιτίας της τηλεοπτικής παρακολούθησης του αγώνα μπάσκετ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ- ΑΝΑΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ.
Στους υπόλοιπους αγώνες που διεξήχθησαν ο στόχος ………επετεύχθη.
Τα αποτελέσματα στον 1ο όμιλο για την 7η αγωνιστική είχαν ως εξής:
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | RETHYMNO SOCCER CLUB | 4-4 |
PORTO BELLO | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 0-3 α,α |
PLATANOS TOURS | ΠΑΛ. ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ | Δεν διεξήχθη |
Ρεπό είχε η ομάδα των ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ.
Οι ομάδες του 1ου Ομίλου συμμετείχαν με τους εξής:
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ- RETHYMNO SOCCER CLUB 4-4
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Αντωνάκης Γ., Αντωνίου Μ., Βερτούδος Π., Γκιγκλάς Κ., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Παναγιωτάκης Π., Καπετανάκης Δ., Μεργέμογλου Α., Κοκοτσάκης Σ., Λεντζάκης Ι, Παλλάσης Σ., Παρασύρης Κ., Σκουλουφιανάκης Ι.
RETHYMNO SOCCER CLUB: Πλατής Α., Δρίτσας Ε., Δημούδης Γ., Κολυβάκης Α., Μπαραδάκης Β., Σπανουδάκης Α., Καλογεράκης Δ., Πατητάρας Α., Πλατής Γ., Φουρναράκης Γ., Κουτάκης Κ., Βαρούχας Ν., Καλαίτζάκης Μ.
Η Τελική Βαθμολογία στον 1ο όμιλο έχει διαμορφωθεί ως εξής:
A/A | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Ν | Ι | Η | ΓΚΟΛ | Δ/Τ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 6 | 5 | 0 | 1 | 21-13 | 8 | 15 |
2. | RETHYMNO SOCCER CLUB | 6 | 4 | 1 | 1 | 34-22 | 12 | 13 |
3. | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | 6 | 3 | 1 | 2 | 17-16 | 1 | 10 |
4. | PORTO BELLO | 6 | 3 | 0 | 3 | 21-20 | 1 | 9 |
5. | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 6 | 2 | 1 | 3 | 10-15 | -5 | 7 |
6. | ΠΑΛ. Α.Ο.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ | 6 | 0 | 1 | 4 | 9-19 | -10 | 1 |
7. | PLATANOS TOURS | 6 | 1 | 0 | 4 | 16-23 | -7 | 0 |
Τα αποτελέσματα στον 2ο όμιλο για την 7η αγωνιστική είχαν ως εξής:
ENTER THE WEB | ΕΘΝΙΚΟΣ | 0-3 |
ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ | ΚΟΡΜΟΣ | 2-0 |
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 5-2 |
KIDO | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | 0-3 α,α |
Οι ομάδες του 2ου Ομίλου συμμετείχαν με τους εξής:
ENTER THE WEB- ΕΘΝΙΚΟΣ 0-3
ENTER THE WEB: Δατσέρης Ν., Βουρβαχάκης Ι., Στεφανάκης Π., Στεφανάκης Μ., Χατζηδάκης Μ., Πολιουδάκης Η., Πολιουδάκης K., Καλογεράκης Λ., Ψωμάς Α., Τσίχλης Γ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Σταγάκης Ε., Αλεξάκης Γ., Καραδάκης Α., Τζαγκαράκης Λ.,
Χατζημανώλης Ι., Τσουπάκης Α., Κακλαμάνος Ε., Πατράκης Γ., Καρπουζάκης Ι., Αποστολάκης Θ.
ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ- ΚΟΡΜΟΣ 2-0
ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ: Διαμαντάκης Μ., Αλεξάκης Ν., Αποστολάκης Ι., Κιουρτσιδάκης Ν., Κουγιεντάκης Ε., Κωνσταντινίδης Π., Σερλής Ε., Σταματάκης Γ., Τζουρμπάκης Μ., Φασουλάς Ν., Χατζηδάκης Ι., Χριστονάκης Μ., Χόμπης Χ.
ΚΟΡΜΟΣ: Τσουκαλάς Ε., Φυρογένης Κ., Δρυγιαννάκης Γ., Μαραγκουδάκης Κ.,
Gjoka F., Παραδεισανός Σ., Μυστράκης Ε., Λελεδάκης Δ., Σταγάκης Μ., Γυπαράκης Β.
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ - Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5-2
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Κανακάκης Α., Παπαγιαννάκης Ε., Ροδινός Ε.,
Μαθιουδάκης Σ., Πετρογιαννάκης Ν., Δρουδάκης Μ.Γ., Κοροβέσης Ι.,
Ηλιάκης Ε., Αρχοντάκης Ζ.
KIDO- ΠΑΝΘΗΡΕΣ 0-3 α,α
Η Τελική Βαθμολογία στον 2ο όμιλο έχει διαμορφωθεί ως εξής:
A/A | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Ν | Ι | Η | ΓΚΟΛ | Δ/Τ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ENTER THE WEB | 7 | 6 | 0 | 1 | 20-9 | 11 | 18 |
2. | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | 7 | 5 | 0 | 2 | 16-9 | 7 | 15 |
3. | ΕΘΝΙΚΟΣ | 7 | 5 | 0 | 2 | 24-11 | 13 | 15 |
4. | Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | 7 | 4 | 0 | 3 | 23-15 | 8 | 12 |
5. | ΦΩΤΟ ΕΚΦΡΑΣΗ | 7 | 4 | 0 | 3 | 12-12 | 0 | 12 |
6. | ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 7 | 3 | 0 | 4 | 26-24 | 2 | 9 |
7. | ΚΟΡΜΟΣ | 7 | 1 | 0 | 6 | 11-31 | -20 | 3 |
8. | KIDO | 7 | 0 | 0 | 7 | 5-26 | -21 | 0 |
Έτσι στην Προημιτελική Φάση περνάνε οι 4 τέσσερις πρώτες
ομάδες του κάθε ομίλου όπου παίζουν χιαστεί με τους τέσσερις του άλλου ομίλου σε αγώνες νοκ άουτ. Στον 2ο όμιλο είχαμε διπλή ισοβαθμία ομάδων για
δεύτερη, τρίτη, τέταρτη και πέμπτη θέση αντίστοιχα και μέτρησαν οι νικητές στα μεταξύ τους παιχνίδια στην Α’ Φάση με βάση την προκήρυξη.
Το πρόγραμμα στην προημιτελική Φάση θα έχει ως εξής:
Β. ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ(Οχτώ 8 ομάδων)
ΗΜΕΡΑ | ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΖΕΥΓ. | ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ | ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ | 08/05/17 | 21:00 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | Α | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ |
-//- | 08/05/17 | 21:00 | ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ | Β | ΠΑΝΘΗΡΕΣ | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ |
ΤΕΤΑΡΤΗ | 10/05/17 | 21:00 | ΜΙΣΙΡΙΩΝ | Γ | ENTER THE WEB | PORTO BELLO |
-//- | 10/05/17 | 21:00 | ΜΙΣΙΡΙΩΝ | Δ | RETHYMNO SOCCER CLUB | ΕΘΝΙΚΟΣ |
ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ : Στην επόμενη φάση (Γ) περνάνε οι νικητές των ζευγαριών Α-Β όπου παίζουν μεταξύ τους , όπως και οι νικητές των Γ-Δ που συμβαίνει το ίδιο.
ΗΜΕΡΑ | ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΖΕΥΓ. | ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ | ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ |
ΔΕΥΤΕΡΑ | 15/05/17 | 21:00 | ΠΑΡΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ | 1 | Νικητής Ζευγαριού Α | Νικητής Ζευγαριού Β |
-//- | 15/05/17 | 21:00 | ΠΑΡΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ | 2 | Νικητής Ζευγαριού Γ | Νικητής Ζευγαριού Δ |